Nutikas peni

Fotokoolitus Tegevuse pildistamine siseruumides print

Selle seminari sisuks on fotografeerimine (väga) halbades valgustingimustes, näiteks koertenäitustel, mis toimuvad siseruumides.

NB! See kursus eeldab vähemalt esmatasandil tutvust oma kaameraga ning teadmisi, kuidas määrata sellel ava suurust, katiku kiirust ja ISO väärtust.

Situatsioon, kus tihti on kombineeritud võimalikult halvad valgustingimused ja kiiresti liikuvad objektid, on fotograafile alati väljakutseks. Võin julgelt ütelda, et see on ka keskkond, kus mina olen õppinud suure osa oma oskustest.

Tihti on siseruumides koeri (ja üldse loomi, näiteks hobuseid) pildistades tulemuseks hägusad udukogud ja teralised krõbedikud. Me oleme sunnitud töötama madalate katikukiiruste ja kõrge sensori tundlikkuse juures. Kuidas aga saada näituselt foto, mida kohe tahaks teistega jagada, ära raamida ning seinale panna?

Kuidas pildistada madala katikukiiruse juures? Milline on stabiilne pildistamisasend, kuidas seda saavutada ja milline on selle  (puudumise) mõju piltide kvaliteedile. Kuidas mõjutab madal katikukiirus liikumises oleva objekti tabamist ning milliseid võtteid saab kasutada liikumise peatamiseks või voolata laskmiseks. Värinavähenduse võimalused ja puudused.

Kõrged tundlikkused ehk ISO väärtused ja müra pildis – kui palju müra on liiga palju? Kuidas mõjutab seda sensor? Aga säri kiirus? Milline on vahe kvaliteedis, kui pildistan JPG või RAW formaadis?

Kas kallist optikast on siin kasu? Kuidas käituvad kallis optika vs “normaalhinnaga” optika sellistes tingimustes? Kui palju määrab siin kaamera?

Parimad võttenurgad näituse tingimustes ja kuidas neid saada?

Kuna tihti on siseruumide valgustid tundmatut päritolu, siis on tulemuseks olevate piltidel värvid tihti veidrad – kuidas need paika saada?

Lihtne ja kiire piltide sorteerimine ning pilditöötlus Adobe Photoshop Lightroom™ baasil

Seminaril osalejatele antakse ka kodutöö.

Foto: Siim Kinnas / Väikespits Saku Suurhallis. 50 mm f/1.4 Sigma fiksobjektiiv.Kommentaarid [0]:


Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.