Nutikas peni

Sisenäitused ja tegevuse pildistamine siseruumide print

Toimumise aeg: 17.-18. jaanuar


Selle seminari sisuks on fotografeerimine halbades valgustingimustes, näiteks koertenäitustel mis toimuvad siseruumides. See on situatsioon, kus tihti on kombineeritud võimalikult halvad valgustingimused ja kiiresti liikuvad objektid. Tulemuseks hägusad udukogud ja teralised krõbedikud. Kuidas aga saada näituselt foto, mida kohe tahaks teistega jagada, ära raamida ning seinale panna?

Lisaks eelnevalt õpitule töötame eelkõige madalate katikukiiruste ja kõrge sensori tundlikkusega.

    Madal katikukiirus – stabiilne pildistamisasend ja selle mõju piltide kvaliteedile. Mõju liikumises oleva objekti tabamisele. Värinavähenduse võimalused ja puudused.
    Müra pildis – kui palju on liiga palju? Kuidas mõjutab seda sensori tundlikkus? Aga säri kiirus?
    JPG vs RAW
    Kallis optika vs “normaalhinnaga” optika.
    Parimad võttenurgad ja kuidas neid saada.
    Liikumise tabamine hämaras.
    Värvuste korrigeerimine.
    Pilditöötlus Adobe Photoshop Lightroom™ baasil

Kodutöö: kasutades madalaid katikukiirusi, pildista hämaras mõnda sulle huvi pakkuvat liikuvat objekti. Uuri, kuidas mõjutab ISO ja avaarvu muutmine pildi välimust. Milline on kõige suurem ISO, mille juures tehtud pilti sa veel kasutada saaksid? Pane tähele särikompensatsiooni võimalusi. Esita hindamiseks sinu hinnangul parim pilt.Kommentaarid [0]:


Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.