Nutikas peni

Laps ja koer koolitunnid print

Koer ja Laps või siis Laps ja Koer tunni mõttele tulin siis, kui mu enda kolm last hakkasid mulle kui uni peale käima, et nüüd on neile vaja nende OMA koera. (Meie eelmine perekoer oli läinud parimatele jahimaadele.) Tegelikult olin ma ise mõelnud teha väikese pausi oma „Koera-Elu-Karjääris“, et elada natukene ka endale. Lapsed on ka juba piisavalt suureks suutnud kasvada. Ja siis kuulsin ma end lausumas tüüpilise pereema sõnu: „Kas sa oled valmis koeraga jalutamas käima IGA päev? Kas sa lubad mulle, et sa vahetad IGA päev koera joogikausis vee?“ Mis sa arvad, mida lapsed (kõik kolm) kui ühest suust mulle vastasid? Mhmhm. Loomulikult vastasid nad mulle hirmutavalt innukalt: „JAAAAA!“ Muidugi ei ole ma naiivne ja kui teisel nädalal ülisuur koeravaimustus ei olnudki enam nii ülivõrdes ja asemele tulid kehvad ilmad, siis ei olnud ma selle üle sugugi pettunud, et hoopis minul tuli koer rihma otsa asida ja minna tegema „pissiringile“.

Tegelikult on selline stsenaarium ju must-valge ja kindel nagu 1x1.  Siin ei ole üllatusi. Seal tuligi mulle mõte, et kui laps, kel lõppude lõpuks on õnnestunud oma suur tahtmine läbi suruda ja see oma vanematele maha müüa ja lapsele on kingitud päris oma koer, et siis see suur ja siiras koeraarmastus ei lämbuks ja lõppeks ära „koera pissitamise ja söögietteandmise“ pähe. Koeraga saab koos teha nii palju toredat ja põnevat!  Kui on taas see igapäevane pärast kooli lapse suure suuga lubatud tema koera jalutama viimise surmigav kord, parem sea sammud oma koeraga koos hoopis Laps ja Koer tundi!

Mis me siis siin teeme?! No kohe kindlasti teeme me koerusi, see on siililegi selge. Lisaks istume-lamame-hüppame-jookseme-mängime erinevaid mänge, vabalt võime kasvõi juuksurit ja ilusalongi mängida. Laps ja Koer kool käib sama graafiku järgi nagu laps, ja mis kõige tähtsam, lapsevanemad, harjunud on. Kui on kooli aeg, siis on kooliaeg ja vaheaegadel me puhkame ajusid. Väga-väga soovitav oleks, et koer, kes tuleb lapsega tundi, on läbinud mingisugusegi algõppe (kutsikakool). Ja kohe kindlasti ei tohi tulla tundi koeraga, kes on agressiivne ja ohtlik nii endale kui ka teistele koertele-lastele.Kommentaarid [2]:


Tere Grete! Ikka võib tulla ka 9 aastase koeraga.
Margit @ 01.12.2010 14:12
------
kas ma võin tulla sinna 9 aastase koeraga kes väga hästi hüpata ei oska aga ta käis mingil koerte võistlusel kui ta oli kutsika eas
grete @ 01.12.2010 14:05
------

Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.