Nutikas peni

Leelo Ratas print

 

Leelo Ratas

Olen koeramaailmas aastast 1995, kui sain oma esimese koera.
Samal aastal hakkasin osa võtma ka näitustest. Osa võtma sõna otseses mõttes, kuna koeri hakkasin näitama aastast 2000. Mul oli õnne oma esimese koeraga, kes tuli Rootsist ja oli väga hea näituse- ja aretuskoer. Pean siinkohal endale tuhka pähe raputama, kuna suutsin oma käitumisega selle imeilusa välimikuga koera ilusasti ära rikkuda.
Näitusekoolitusega puutusin esmakordselt kokku, kui organiseerisin Eestisse händlerikoolitaja Gerard O'Shea Rootsist. Pärast seda muutus kõik! Pean ütlema suured tänusõnad oma õpetajale, kellelt olen saanud kõik oma töövõtted ja oskused.
Pehmed käed ja positiivne suhtumine oleks võtmesõnadeks minu õpetuses.
Olin ka varem saanud häid tulemusi ja kirjeldusi näitustelt, kuid igavene teine alalõpmata ... usun, et tundub tuttav ...
Peale koolitusi ja tekkinud oskusi on mul ette näidata supertulemusi ka kõige suurematelt näitustelt. Kolmekordne Euroopa Võitja tiitel, Põhjamaade Võitja tiitel, mitmed tiitli- ja erinäituste võidud, Best in Show võidud ja kohad. Lugematul arvul suurte näituste klassi- ja kohavõite.
Näitusekoolitusega olen tegelenud juba paar aastat ja tulemused räägivad enda eest.
Nagu ei ole olemas ideaalseid inimesi, ei ole olemas ka perfektseid koeri. Tuleb lihtsalt õppida välja tooma igast koerast parim!
Seda kõike olen valmis ka teile õpetama. Oma kogemuste põhjal võin öelda, et kunagi pole hilja õppida ei koeral ega ka omanikul.Kommentaarid [0]:


Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.