Nutikas peni

Trikikool print

Trikke saab omandada vaid siis, kui koer tahab õppida ja suudab keskenduda. Trikke saab õpetada vaid siis, kui omanik teab, mida ta õpetab.

Trikikool on loodud neile koeraomanikele, kellele meeldib koera treenimine. Trenni ootame huvilisi, kes on oma koeraga juba läbinud kutsikakooli taseme, kellel on olemas kontakt koeraga ning suudavad koera motiveerida.

Trikikoolis õpime oma koera veelgi paremini tundma ja talle oma soove selgemini edastama. Proovime koeraga dialoogi astuda ja vaatame, mis tal meile öelda on. Õppimine ja õpetamine on trikikoolis lõbus ajaviide (mitte töö) mille tulemuseks on koera, koerajuhti ja vahel ka publikut rõõmustavad trikid.

Meie tundide eesmärgiks ei ole tsirkusekoerte koolitamine.

Koera treenimine on nagu temaga suhtluskanali loomine, mida saab kasutada kogu elu. Kui sa ei plaani koerasporti harrastama hakata, siis ka trikkide õpetamine võib luua omaniku ja koera vahele tugeva usaldussuhte. Kasulikult koos veedetud aeg muudab koera elukvaliteeti ainult paremaks. 

Trikkide õpetamine on soovituslik igale koeraomanikule, kes peab koera oma pereliikmeks. Kujutab ju koera treenimine endast ka uute reeglite kehtestamist ja koerale selgeks tegemist, mida temalt oodatakse.
Trikkide õpetamine võib tähendada lõbutsemist ja isegi lollitamist. Samas toetub trikkide õpetamine alati varem omandatud oskuste üldistamisele ja ärakasutamisele. Näiteks maas rullimiseks peab koer enne oskama lamada, käpaga lehvitamiseks oskama rahulikult istuda jne.

Trikkide õpetamisel ootame koeraomanikelt kaasamõtlemist ning loovat lähenemist trikkide valikul, mida soovitakse omandada. Meie trennis puudub kohustuslik kava, ometigi üritame koertele selgeks õpetada sellised baasoskused, mida saab hiljem kasutada mitmete trikkide sooritamisel.

Koerad saavad õppida trikikoolis enesevalitsemist ja keskendumist, omanikud treenida nii oma tähelepanuvõimet kui ka koeralugemisoskust.

 

Trikikooli juhendab Krista Laanet.Kommentaarid [0]:


Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.