Nutikas peni

10 nõuannet lemmiku pildistamisel, II

pildistamine ekool
Postitas Martti @ 15.01.2008 10:57, muudeti 15.01.2008 10:57.
photo by Daiver 4. Täida kaader oma lemmikuga. Kui sa teed pildi oma koerast siis just sinu koera peakski foto täis olema. Kasuta zoomi või liigu lähemale.

5. Ära unusta tausta. Üheks probleemiks siseruumides põranda tasapinnal pildistades on ruumisisustus: kaablid, laujalad, diivaniservad ja muu selline. Hea pildi saamiseks tuleb vahel natuke mööbeldada või kergema variandina sobiv vaatenurk leida.

Väljas pildistades jäävad tihti koos sinu lemmikuga pildile ka prügikast, lambipost või autoratas. Liigu koos kaameraga nii, et taustaks oleks kena põõsas või lihtsalt roheline muruplats.

6. Kasuta loomulikku valgust. Väldi välku, sest tihti see häirib loomi ning muudab ka pildi värvid ebaloomulikuks. Selle asemel ürita kasutada akendest ja ustest tulevat päevavalgust. Kui su kaamera seda võimaldab, siis kasuta suuremaid ISO numbreid (tundlikust). Tihti kaalub päevavalguse kasutamine ülesse kõrgema ISO kasutamisest tingitud kvaliteedikao.Kommentaarid [0]:


Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.