Nutikas peni

10 nõuannet lemmiku pildistamisel, III

pildistamine ekool
Postitas Martti @ 19.01.2008 18:00, muudeti 19.01.2008 18:00.

7. Kasuta lühikest säriaega. Koerad sügavad, lakuvad, hüppavad, vahivad ringi ja käituvad üldse ettearvamatult. Kui sa ei soovi pildil spetsiaalselt rõhutada liikumist siis kasuta lühikest säriaega - 1/250 või vähem. Kui su kaameral ei ole võimalik säriaega käsitsi sättida siis vali automaatreziim liikuvate objektide pildistamiseks (paljudel kaameratel on selleks spordivõtte reziim).

photo by wetwater 8. Sihi silmi, silmad on ilmekad. Nii nagu inimest pildistades tasub ka koera portreel keskenduda silmadele. Fokusseeri pilt nii, et silmad jääksid fotol teravad.

9. Särita pisut üle. Karvkate neelab valgust, normaalne säri võib jätta pildi liiga tumedaks. Kuid nagu igal reeglil, on ka sellel erandeid - heledakarvalised koerad hästivalgustatud taustal võivad saada ülesäritatud.

10. Inimesed pildil. Püüa tabada hetki, kus su lemmik suhtleb sinu teiste pereliikmetega. Hea pildi saad siis, kui inimene ja loom on loomulikus ühistegevuses või suhtlevad keha- ja pilkudekeeles.Kommentaarid [0]:


Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.