sõnakuulelikkus
Sõnakuulelikkuse ehk lühendatult SK koolituse eesmärgiks on õpetada koerale meeldivat käitumist ja sõnakuulelikkust ning samas koeraomanikule õiget ja asjalikku suhtlemist koeraga. SK koolituses on eriline tähelepanu pööratud just koerajuhi ja koera vahelisele kontaktile ning koera soovile alluda käskudele ka siis, kui ta on ilma rihmata ning koerajuhist eemal.
SK võistluste eesmärgiks on kontrollida koolituse tulemust ehk koera ja koerajuhi vahelist koostööd, samuti koerale õpetatud käitumise taset. Lisaeesmärgiks on loomasõbraliku ja terve võistlusõhkkonnaga koeraharrastuse loomine.
Antud gruppi ootame kutsikakooli läbinud koeri. Kursusel tutvume sõnakuulelikkuse kui koeraspordialaga ja õpime esimesi kuulekuse käsklusi. Kursus on mõeldud ennekõike neile, kes tahavad tõsisemalt koera treenimisega tegeleda. Trennides ei tegeleta probleemkäitumise lahendamisega.
Kursus kestab 8 tundi. Koerte arv grupis on kuni 5 koera ning treeningu kestvus 45-60min. Sõnakuulelikkus on rahvusvaheline dressuuri ala, kus võistlustel eristatakse kolme raskusastet, nimelt algklass, SK1, SK2 ja SK3 ehk rahvusvaheline klass. Kergeimas ehk SK0 klassis (mitteametlik) võistlemiseks peab koer oskama kõrval kõndida, lamada, istuda, seista, juurde tulla, paigal püsida ning ületada turjakõrgust barjääri.
Kõrgemates klassides lisanduvad raskemad elemendid, nt koera distantsilt koonustega märgistatud ruutu saatmine, koerajuhi lõhnaga eseme ära tundmine, apport nii ilma tõket ületamata kui hüppega üle tõkke, kaugjuhtimine (st asendivahetused distantsilt), juurdekutsumine seismise ja lamamise peatustega, liikumise pealt seisma ja istuma jäämine jmt.
Tõutud koerad võivad osaleda võrdväärselt tõutunnistusega koertega, v.a Eesti meistrivõistlused ja rahvusvahelised võistlused.